&&&

Trump'ın Orta Doğu'daki ilk askeri hedefi İran olabilir - DEBKAfile

"20 Ocak'ta görevine başlayacak yeni başkan, ABD'nin kötü durumdaki imajını düzeltmek için İran'ın nükleer tesislerine nokta saldırılar düzenleyecek."DEBKAfile / 12.11.2016

Donald Trump, 'gelmiş geçmiş en kötü anlaşma', 'felaket' olarak nitelediği İran'la yapılan nükleer program anlaşmasını ortadan kaldıracağını seçim kampanyası boyunca defalarca ilan etti ve Tahran'ın nükleer bomba elde etmesini engellemek için gerekirse güç kullanacağına söz verdi.
Tahran'ın, bir askeri müdahale konusunda Trump'tan Obama'ya kıyasla daha çok korkması için sebep var mı? 

Trump'ın dünyaya -özellikle İranlılara- ABD ile ters düşülmemesi gerektiğini göstermek isteyeceği Tahran'ın yabana atamayacağı bir olasılık.
İranlı kaynaklarımıza göre ayetullahlar şu senaryo üzerinde ciddi bir şekilde kafa yoruyorlar: 20 Ocak'ta görevine başlayacak yeni başkan, ABD'nin kötü durumdaki imajını düzeltmek için İran'ın nükleer tesislerine nokta saldırılar düzenleyecek. Arak'taki ağır su tesisi veya bir balistik füze üssü hedef alınacak.
ABD'ye 150 milyar dolara mal olan 'yaptırımların hafifletilmesi' adımı ve dondurulmuş varlıkların serbest bırakılmasından sonra, Trump ve cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Kongre'nin İran'ın ihlallerine göz yummayacağı kesin.

tercumeodasi.org
Blogger tarafından desteklenmektedir.